AKADEMISK RÅD FOR DET TEKNISKE FAKULTET FOR IT OG DESIGN

Medlemmer af TECH AR pr. 1 juni 2020  
Ivan Aaen (formand)
Institut for Datalogi
Tlf.: 9940 8911
E-mail: ivan@cs.aau.dk
Ulrik Nyman
Institut for Datalogi
Tlf.: 9940 9985
E-mail: ulrik@cs.aau.dk
Anders Hansen Henten
Institut for Elektroniske Systemer
Tlf.: 9940 9897
E-mail: henten@cmi.aau.dk
Rafael Wisniewski
Institut for Elektroniske Systemer
Tlf.: 9940 8762
E-mail: raf@es.aau.dk
Kristen Ounanian
Institut for Planlægning
Tlf.: 9940 7372
E-mail: kristen@plan.aau.dk
Henrik Lund
Institut for Planlægning
Tlf.: 9940 8309
E-mail: lund@plan.aau.dk
Claus Lassen
Institut for Arkitektur og Medieteknologi
Tlf.: 9940 7207
E-mail: clla@create.aau.dk
Markus Löchtefeld
Institut for Arkitektur og Medieteknologi
Tlf.: 9356 2170
E-mail: mloc@create.aau.dk
Matthias Rehm
Institut for Arkitektur og Medieteknologi
Tlf.: 9940 3647
E-mail: matthias@create.aau.dk
Jan Østergaard
Institut for Elektroniske Systemer
Tlf.: 9940 8693
E-mail: jo@es.aau.dk
Dekan Henrik Pedersen
Det Tekniske Fakultet for IT og Design
Tlf.: 9940 9632
E-mail: dekan-tech@aau.dk
Studenterrepræsentanter   
Arthur Osnes Gottlieb
Institut for Datalogi 
E-mail: 
agottl20@student.aau.dk
Marianne Enslev Mikkelsen
Institut for Elektroniske Systemer
E-mail: 
memi09@student.aau.dk
Caroline Borup Hansen
Institut for Planlægning
E-mail: cbha18@student.aau.dk 
Hjalte Drejer Jørgensen 
Institut for Arkitektur og Medieteknologi  
E-mail: 
hjarge19@student.aau.dk 
TAP observatører   
Trine Hertz 
Institut for Planlægning
E-mail: ther@plan.aau.dk
Lene Horn
Institut for Datalogi 
E-mail: leh@cs.aau.dk