medlemmer (AR)

AKADEMISK RÅD FOR DET TEKNISKE FAKULTET FOR IT OG DESIGN

Medlemmer af tech Akademisk Råd pr. 1 juni 2020

 

Ivan Aaen (formand)
Institut for Datalogi

Tlf.: 9940 8911
E-mail: ivan@cs.aau.dk

Ulrik Nyman
Institut for Datalogi

Tlf.: 9940 9985
E-mail: ulrik@cs.aau.dk

Anders Hansen Henten
Institut for Elektroniske Systemer

Tlf.: 9940 9897
E-mail: henten@cmi.aau.dk

Rafael Wisniewski
Institut for Elektroniske Systemer

Tlf.: 9940 8762
E-mail: raf@es.aau.dk

Kristen Ounanian
Institut for Planlægning

Tlf.: 9940 7372
E-mail: kristen@plan.aau.dk

Henrik Lund
Institut for Planlægning

Tlf.: 9940 8309
E-mail: lund@plan.aau.dk

Claus Lassen
Institut for Arkitektur og Medieteknologi

Tlf.: 9940 7207
E-mail: clla@create.aau.dk

Markus Löchtefeld
Institut for Arkitektur og Medieteknologi

Tlf.: 9356 2170
E-mail: mloc@create.aau.dk

Matthias Rehm
Institut for Arkitektur og Medieteknologi

Tlf.: 9940 3647
E-mail: matthias@create.aau.dk

Jan Østergaard
Institut for Elektroniske Systemer

Tlf.: 9940 8693
E-mail: jo@es.aau.dk

Dekan Henrik Pedersen
Det Tekniske Fakultet for IT og Design
Tlf.: 9940 9632
E-mail: dekan-tech@aau.dk

 

STUDENTERREPRÆSENTANTER 

Lasse Hvid Jensen                        
Institut for Planlægning

E-mail: ihje17@student.aau.dk

Johannes Kruse Hellmers 
Institut for Elektroniske systemer 

E-mail: jhellm14@student.aau.dk

Hjalte Drejer Jørgensen 
Institut for Arkitektur og Medieteknologi   

E-mail: hjarge19@student.aau.dk


TAP OBSERVATØRER

Anne-Marie Rasmussen 
Institut for Arkitektur og Medieteknologi

Tlf.: 9940 8792
E-mail: amr@create.aau.dk         
Line Rævdal
Institut for Elektroniske Systemer

Tlf.: 9940 8046
E-mail: ler@es.aau.dk

MENU